Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 783 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Myśl na dziś...

sobota, 11 stycznia 2014 13:58

Mam wrażenie, że im dłużej jesteśmy z kimś związani, tym mniej czasu poświęcamy na okazywanie mu naszych emocji. Niewiele osób potrafi połączyć szarą codzienność z tym wszystkim co jest kolorowe w życiu, a im więcej człowiek doświadcza szarości, tym coraz mniej dostrzega kolorów. Pewne rzeczy codziennieją, przestają być wyjątkowe, to co wcześniej traktowaliśmy jako coś wyjątkowego i magicznego staje się oczekiwaną oczywistością, a zasadą jest, że rzeczy oczywiste nie muszą podlegać szczególnej uwadze. Jest tylko jeden problem - im mniej wagi przykładamy w naszym życiu do pewnych kwestii, tym są one w coraz mniejszym stopniu istotne dla nas, a w pewnym momencie znikają z naszego życia całkowicie. I tak właśnie, nawet największa miłość, bez "dbania" o nią, najpier staje się czymś oczywistym, zaczyna blaknąć, traci na wyjątkowości, by któregoś dnia zniknąć całkowicie przeradzając się w obojętność, pretensje, czy wręcz nienawiść. Z początku jescze wiemy/przypuszczamy, że ona tam jest, bo była od tak długiego czasu, więc być musi, ale prędzej czy później przychodzi taki moment że już jej nie ma, została zastąpiona innymi emocjami, myślami, pragnieniami i nie tyle nie możemy odzyskać tego co utraciliśmy przez lata, ale wręcz nie chcemy, bo nowe doznania wydają się być bardziej "pociagające" i wartościowsze. Wniosek z tego taki, że niezależnie od wszystkiego warto bliskim jak najczęściej mówić co do nich czujemy, uśmiechać się, okazywać czułość i zaangażowanie, bo bez tego któregoś dnia możemy odkryć, że wszystko na czym kiedyś nam zależało dziś jest poza naszym zasięgiem i musimy od nowa uczyć się świata, który wydawał się nam do tej pory tak przewidywalny i logiczny.


Podziel się

komentarze (18) | Reklama? Konkurs? Daruj sobie... :/

Lenistwo...

niedziela, 29 sierpnia 2010 10:29
Lenistwo, jak dowodzą badania naukowa prowadzone na całym świecie, jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jest bardzo towarzyskie i oddane swojemu właścicielowi, nie opuszczając go nawet na krok, aż do śmierci. Można zaryzykować wręcz postawieniem hipotezy, że lenistwo jako jedna z nielicznych rzeczy na tym świecie towarzyszy nam stale i dobrze się przy tym bawi. Nie może bez nas żyć i często jest tak, że gdyby nie jego kontrola nad naszym życiem, to w krótkim czasie "zajechalibyśmy się" na śmierć. A tak, ponieważ lenistwo jest zawsze blisko nas, podszeptując nam, że w danej chwili można robić milion innych, zdecydowanie ciekawszych rzeczy (lub nie robić kompletnie nic), nasze życie jest bogatsze, ciekawsze i mniej stresujące. Lenistwo dba więc także o nasze zdrowie, byśmy na "nic nierobieniu" lub "robieniu czegoś innego" spędzili jak najwięcej naszego życia, tym samym je przedłużając i dłużej towarzysząc naszemu lenistwu w jego codziennych staraniach o nasze szczęście ;]
Podziel się

komentarze (17) | Reklama? Konkurs? Daruj sobie... :/

Natura miłości...

piątek, 13 sierpnia 2010 15:49
Miłość to skomplikowane zjawisko...na tyle skomplikowane, że nasze interpretacje, choć często różniące się od pozostałych, są poprawne. Jest wiele rodzajów miłości, ta do rodziców jest jedną z najsilniejszych, choć czasem i z nią bywa różnie, miłość do dziecka, miłość pomiędzy dwojgiem ludzi, miłość do Ojczyzny...
Miłość, żeby trwać musi ciągle ewoluować, zmieniać się, przeobrażać... jeśli nie jest poparta zaufaniem, poczuciem bezpieczeństwa, przyjaźnią, zrozumieniem, szacunkiem - dość szybko gaśnie jako efekt co prawda skomplikowanych, acz niestety nietrwałych zjawisk chemicznych występujących w naszym organizmie. Oczywiście można uznać, że jeśli dochodzi do zdrady, to miłości nie było tak na prawdę nigdy - było jedynie puste zauroczenie, chwilowe pożądanie...lecz z drugiej strony czym są te stany? Czyż nie początkowym etapem miłości właśnie??
Jeśli tak jest, a przecież mamy prawo tak założyć, to oznacza to tylko tyle, że te hipotetyczne dwie osoby nie przyłożyły odpowiedniej staranności do tego, by podtrzymać uczucie, które pomiędzy nimi się wytworzyło.
Nasz świat jest tak skonstruowany, że najcenniejsze rzeczy kosztują najwięcej, dlaczego więc uznawać, że miłość, która jest dobrem najcenniejszym, najwspanialszą rzeczą jakiej może doświadczyć człowiek w przeciągu swojego życia, należy mu się "za darmo"?
Miłość trwa tak długo, jak długo ją pielęgnujemy...gdy przestajemy to robić miłość blednie, przemija, wypala się, by któregoś dnia zniknąć na zawsze z naszego życia...tak przynajmniej uważam.

Podziel się

komentarze (12) | Reklama? Konkurs? Daruj sobie... :/

Pragnienia...

niedziela, 06 czerwca 2010 23:46
Chcieć za dużo jest słusznym rozwiązaniem, gdyż zazwyczaj okazuje się, że duża część naszych pragnień i tak jest poza naszym zasięgiem. Lecz gdy zaczynamy z wyższego pułapu jest szansa, że osiągniemy więcej, aniżeli osiągnęlibyśmy pragnąc mniej.
Podziel się

komentarze (13) | Reklama? Konkurs? Daruj sobie... :/

10.04.2010

poniedziałek, 12 kwietnia 2010 21:54
Życie jest za krótkie, ale tylko w przypadku tych osób, które wnoszą coś dobrego w życie swoje lub/i innych ludzi...niestety właśnie Oni dziwnym zrządzeniem losu mają tego czasu najmniej. Widocznie taka jest cena za ryzyko, które podejmują, by ich życie było bogatsze, bardziej wartościowe i miało znaczenie. Każde nasze tchnienie przybliża nas do kresu naszych dni, ale czasami los bywa mniej łaskawy. Czy to z naszej winy, nieuwagi, błędnie podjętych decyzji, czy też zwykłego pecha, los wydaje się być nieuchronny i zawsze nieodgadniony, aż do momentu wypełnienia...czy to powinno nas powstrzymywać? Mam nadzieję, że nie, bo nie chciałbym spędzić swego życia na oglądaniu w telewizji kolejnych telenowel, żyjąc życiem fikcyjnych postaci. Jeśli już dostałem choć odrobinę czasu na tym świecie, to chciałbym ten czas wykorzystać w sposób prawdziwy i jak najpełniejszy, w zgodzie z własnymi potrzebami i marzeniami i w taki sposób bym ostatniego dnia swojego tu pobytu mógł powiedzieć: "Tak, było niesamowicie i pięknie.Trudno się rozstawać, ale ciekaw jestem jaka przygoda czeka mnie teraz..."

Pamięci 96 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Niech spoczywają w pokoju.
Podziel się

komentarze (6) | Reklama? Konkurs? Daruj sobie... :/

środa, 18 października 2017

Tyle osób weszło z buciorami w moje życie...ale spoko, sam ich zaprosiłem ;) :  82 356  

Me, me and me...

Hmm...marzyciel, niepoprawny optymista, domator, ale nie w wakacje :D ...góry i morze, to moje ukochane miejsca. Jeśli chodzi o zainteresowania, to fotografia i żeglarstwo...więcej we wpisach :D
gg 9707888

Skrót myślowy...

Wszystkie myśli, choć ulotne, staramy się zapisać choćby na serwetce, by kiedyś po latach móc do nich wrócić i cieszyć się z powrotu do dzieciństwa, do młodości, do tego wszystkiego co było kiedyś, le...

więcej...

Wszystkie myśli, choć ulotne, staramy się zapisać choćby na serwetce, by kiedyś po latach móc do nich wrócić i cieszyć się z powrotu do dzieciństwa, do młodości, do tego wszystkiego co było kiedyś, lecz wraz z upływem czasu przeminęło...pozostało jedynie w naszej pamięci... [wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie fragmentów lub całości bloga (w tym także zdjęć) bez wiedzy i zgody autora zabronione. Wszelkie materiały (fragmenty tekstów, zdjęcia) zapożyczone, do których prawa autorskie posiadają osoby trzecie, opatrzone zostały stosownym komentarzem, wskazującym podmiot posiadający prawa autorskie. Kopiowanie za zgodą autora. Zamieszczając komentarz wyrażasz zgodę na jego późniejsze wykorzystywanie przez autora bloga. Muzyka umieszczona na blogu ma charakter reklamowy. Wykorzystywanie jej dla celów komercyjnych, publiczne odtwarzanie, kopiowanie jest niezgodne z prawem. Przesłuchaj utwór - jeżeli Ci się podoba - kup oryginalną płytę]

schowaj...

Licznik upływającego czasu...

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Szukajcie, aż znajdziecie...

Wpisz co Ci przyjdzie do głowy i kliknij to to z prawej...może coś się znajdzie...np. żubr ;P

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Przed zapisy (choć lepiej skorzystać z RSS :P)...

Chesz wiedzeć o nowym wpisie jako jedna z pierwszych osób? Nic prostrzego, wpisz poniżej swojego maila, kliknij 'ok' i trzymaj kciuki...żeby mi się chciało go napisać :))

W@RTO ZWRÓCIĆ UW@GĘ!!!

Ciekawostki...

Statsy...

Tyle was tu było: 82356
Tyle wpisów popełniłem... O! I są nawet jakieś komentarze ;]
  • liczba: 172
  • komentarze: 1268
Statystyka informacji graficznej...
  • komentarze: 0
Tyle jestem z wami: 4184 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Pytamy.pl